• ten.nemkosnike@ketsed

Merhaba,Ben Ekin, İzmir doğumluyum. Lise eğitimimin ardından Avusturalya Sydney’de 1 sene dil okulumu tamamladıktan sonra, Budapeşte’de tıp hazırlık okudum, sonra psikoloji bölümüne geçiş yaptım. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimin ikisini de Budapeşte Eötövös Lorand Üniversitesinde tamamladım, ve yüksek lisansımı Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında yaptım.

2017 yılında üniversitenin ardından bir sivil toplum kuruluşu olan Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM) bünyesinde; yetişkinler, kadın ve çocuklarla çalışmak üzerine gönüllü psikologluk yapma şansı edindim.

2019 yılında yüksek lisans süresi boyunca Budapeşte’de bulunan Semmelweis Üniversitesi Hastanesi Psikoterapi ve Psikiyatri Departmanında staj yaptım ve aynı dönemi takip eden süreç içerisinde, TaNext Akademi isimli örgün öğretimden uzaklaştırılmış çocuklar lisesinde stajyer psikologluk yaptım. Ardından İstanbul’da bulunan özel bir psikolojik gelişim ve danışmanlık merkezi bünyesinde Erasmus Plus Projesi içerisinde; yetişkin, çocuk ve ergen bireyler ile çalışmalarımı sürdürdüm. LÖSEV bünyesinde Lösev anneleri ile gönüllü sanat ve hareket terapisi çalışmalarında bulundum. Ardındaki süreçte ise KASDER (Türkiye Kas Hastalıkları Derneği) bünyesinde kas hastalığı yaşayan bireyler ve onların yakınları ile gönüllü çalışmalar sürdürdüm. 2022 yılında Kosova’da bulunan özel bir firmanın psikolojik destek projesi kapsamında savaş mağdurları ile çalıştım ve şuan İzmir’de ikamet etmekteyim ve burada online ve yüzyüze terapilerimi sürdürüyorum.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi süresince; Mindfulness, Autogenic Training ve Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) eğitimleri aldım ve ardından gelen süreçte ise EMDR, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Performans Geliştirme üzerine eğitimler alıp çalışmalarımı bu alanlarda sürdürmekteyim. Hali hazırda bireysel çalışmalarımı ergenler, yetişkinler ve LGBTI+ bireyler ile sürdürmekteyim.

Note: I am also available for giving online psychological consulting in English

Evinizden çıkmadan online danışmanlık almak için randevu alabilirsiniz.