• ten.nemkosnike@ketsed

Merhaba,


İzmir Klinik Psikolog Ekin Sökmen - Hakkımda


Ben Ekin, İzmir doğumlu bir Klinik Psikoloğum ve şu an Bostanlı'da bireysel terapi, çift terapisi ve aile terapisi hizmetleri sunmaktayım. Lise eğitimimin ardından Avustralya, Sydney'de bir yıl dil okulunda eğitim aldım. Daha sonra Budapeşte'de tıp hazırlık eğitimi aldım ve psikoloji bölümüne geçiş yaptım. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerimi Budapeşte Eötvös Loránd Üniversitesi'nde tamamladım, yüksek lisansımı ise Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında yaptım.


2017 yılında üniversite sonrası dönemde Sığınmacılar ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM) bünyesinde gönüllü psikologluk yapma fırsatı buldum ve burada yetişkinler, kadınlar ve çocuklarla çalıştım.


Yüksek lisans eğitimim sırasında Budapeşte'deki Semmelweis Üniversitesi Hastanesi Psikoterapi ve Psikiyatri Departmanı'nda staj yaptım. Ayrıca TaNext Akademi'de stajyer psikolog olarak görev aldım. İstanbul'daki bir psikolojik gelişim ve danışmanlık merkezinde Erasmus Plus Projesi kapsamında çalışmalarımı sürdürdüm. LÖSEV'de LÖSEV anneleri ile gönüllü sanat ve hareket terapisi çalışmalarında bulundum. Ayrıca KASDER'de (Türkiye Kas Hastalıkları Derneği) kas hastalığı yaşayan bireyler ve yakınlarıyla gönüllü çalışmalar yürüttüm. 2022 yılında Kosova'da bulunan bir firmanın psikolojik destek projesi kapsamında savaş mağdurları ile çalıştım.


Bostanlı Klinik Psikolog 


Şu anda İzmir'de ikamet etmekteyim ve burada online ve yüz yüze terapilerimi sürdürmekteyim. Mindfulness, Otomatik Eğitim ve Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) gibi teknikler üzerine eğitim aldım. Sonraki süreçte EMDR, Şema Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Performans Geliştirme üzerine eğitimler alarak bu alanlarda çalışmalarımı sürdürmekteyim. Halihazırda ergenler, yetişkinler ve LGBTI+ bireylerle bireysel çalışmalar yürütmekteyim.


Note: I am also available to provide psychotherapy in English.


Evinizden çıkmadan online danışmanlık almak için randevu alabilirsiniz.