• ten.nemkosnike@ketsed

Kullanıcı kayıt bölümünden kendi kullanıcı adı ve şifrenizi oluşturarak kayıt olabilirsiniz. Daha sonra “online randevu al” kısmına tıklayarak uygun görüşme saatleri için online terapi seansınızı oluşturabilirsiniz. 

Akıllara gelen bir çok soruya rağmen, bilim insanlarının yaptıkları araştırmalara göre online terapi bir çok psikolojik rahatsızlık yaşamakta olan insan için etkili bir tedavi yöntemi olmuştur.Hayatta herşeyin artısı ve eksisi ile birlikte göz önüne almamız gerektiği gibi online terapi temasına da aynı şekilde yaklaşmalıyız. Klinisyenler tarafından uzlaşılmış ve online terapi konusunda danışanın biricik durumu baz alınarak karar verilmesi gerekli olan durumlardan bazıları ; başta psikoz yaşamakta olan danışanlar ve intihar eğilimi geliyor. Bu gibi durumlarda danışanın içinde olduğu durumlar çok dikkatli incelenmelidir ve durumun gerekliliği iyi bir klinik gözlem çerçevesinde karar verilmelidir. Online terapi esnasında yaşanılabilecek online akmalar her zaman göz önünde bulundurulmalı ve akabinde seans süresinde esneklikler gerçekleştirilebiliyorsa gerçekleştirilmelidir. Akılda tutulması önemli olan hususlardan birtanesi terapistin eğitim ve yeterliliğidir. Bir danışan olarak haklarınızdan birinin terapistinizin eğitim ve yeterlilik durumunu sorgulamak olduğunu akıllarda tutmanız yararlı olacaktır.  Online terapinin sayılabilecek bazı artıları aşağıdaki gibidir; 

  • Terapi merkezine erişmek için trafik ve transportansyon ile ilgili süreçlerin hepsi elimine edilmiş olur ve psikoloğa erişimi kolaylaştırır.
  • Bir çok online terapi hizmetinin ücreti yüz yüze terapi ücretinden daha düşük ücretlerle gerçekleştirilmektedir. 
  • Bekleme odasında karşılaşmak durumunda kaldığınız diğer insanlarla karşılaşmak zorunda olmamak. 
  • Bazı insanlar için online terapi esnasında kendiyle ilgili özel detayları paylaşmak çok daha kolay oluyor.
  • Özellikle sosyal anksiyete yaşamakta olan danışanların online terapiye ilgisi daha fazla oluyor. 
  • Araştırmalar online terapi sayesinde standart bir psikoloğun iyileştirebildiğinden 7.8 kat daha fazla danışanı iyileştirebildiğini gösteriyor (zaman açısından). 

Görüşme süreleri genellikle terapistin yöntemi ve terapinin amacına göre değişebilir, ancak tipik olarak bir oturum 50 ila 60 dakika arasında sürer. Bazı terapistler daha kısa veya daha uzun seanslar yapabilirler, ancak bu nadir durumlardır ve genellikle önceden belirlenmiştir. Terapistinizin size özel seans süresi konusunda size bilgi vermesi gerekmektedir.

Evinizden çıkmadan online danışmanlık almak için randevu alabilirsiniz.