• ten.nemkosnike@ketsed
Blog Photo
  • Nisan 11, 2023

Borderline Kişilik Bozukluğu

Borderline Kişilik Bozukluğu Nedir? Belirtileri nelerdir? Nasıl tedavi edilir?

Blog Photo
  • Nisan 18, 2022

Ağlayamamak Neden Olur? Ağlamak İsteyip Ağlayamamak

Ağlama halinin fazlası bir depresyon sürecine işaret eden bir gösterge olabileceği gibi ağlayamama durumu da aslında bir majör melankolik depresyonun işareti olabilir. Ağlamak aslında fizyolojik ve psikolojik olarak gerekli ve yararlı bir durum olabilmektedir. Gözyaşlarının içerisinde vücuttan atılmakta olan stres hormonları ve diğer bazı toksinler bulunmakta olabileceğini söyleyen bazı araştırmalar bile mevcuttur.

Blog Photo
  • Austos 19, 2020

ŞEMA TERAPİ NEDİR?

Jeffrey Young tarafından geliştirilmiş olan Şema Terapi modeli, erken dönem yaşantıların, yetişkinlik dönemindeki yansımalarının keşfine ve değişimine odaklıdır. Değişime dirençli zor vakalar ya da kişilik bozuklukları alanı hedefiyle yola çıkan yaklaşım, zamanla diğer psikolojik sorun alanlarında, bireysel, grup ve çift terapileri gibi farklı sorunlarda da uygulanmaya başlamıştır. Son on yıldır sürdürülen araştırmalar, yaklaşımın etkililiğine yönelik dikkate değer kanıtlar sunmaya başlamıştır.

Blog Photo
  • Haziran 03, 2020

HIV and Health: Protection and Treatment

Promoting health behavior in the case of HIV, Social cognitive theory, and role of self-efficacy

Blog Photo
  • Ocak 17, 2018

What is a metaphor?

Using of metaphors and it’s beneficial relation to cognitive behavioral therapy (CBT) process

Blog Photo
  • Nisan 12, 2020

Çözüm Odaklı Psikoterapi ve Hızla Çözülen Sorunlar

Sorunlara odaklandıkça kördüğüm olan biz insanlar, psikoloji bilimi, ve hatta bütün tarih… Acaba soruna odaklanmak bu durumu çözüme götürme konusunda ne kadar işlevli?

Blog Photo
  • Nisan 12, 2020

Corona Pandemisinin Tetikleyebilecekleri

Şuan da birbirimize ilgi ve sevgi gösterme zamanı. Empati ile partnerimize yaklaşmak, belki gün içerisinde sabah ve akşam 30’ar dakika sosyal medya erişimini kısıtlayarak belki birlikte kitap okumak, belki karşılıklı çay kahve içip kendimizle ilgili bir şeyler paylaşmak ve karşı tarafı ilgiyle dinlemek için en mükemmel zaman.

Evinizden çıkmadan online danışmanlık almak için randevu alabilirsiniz.